Spisovatel

KNIHY

Vlaková loupež po česku (2020)

www.vlakovaloupez.cz

Devadesátky jsou v plném proudu. Každý chce rychle a snadno vydělat. Nepsané heslo končící doby “Kdo nekrade, okrádá rodinu” nahradilo prohlášení jednoho politika “O peníze jde až v první řadě”. Vyřeší dobře provedená vlaková loupež problémy našich hrdinů?

Poctivou prací na poště se ale jmění a kapitál získávají jen ztuha. Ale přesto je na poště peněz dost. Víc, než dost…

Mladá Česká republika potřebuje vlastní měnu. Poštovní vlaky ji pomáhají rozvézt do všech stran.

Poštovní vlak vypadá jako snadná kořist.

Kde je odhodlání a dokonalý plán, tam je úspěch zaručen. Dokonalost plánu ale prověří major Binder a kapitán Kostka. V sázce jsou milióny.

 

Námořníci na kolejích, Vladimír Vašků (2017)

Spoluautor

Křičeti zlato (vyjde 2025)

Román je zasazen do Brna (a nejen tam) v období let 1938—1945. Hlavním hrdinou je poštovní úředník Adolf Klein, který netouží po ničem jiném, než dělat svou práci. Jenomže doba je zlá a dokáže pěkně zamávat osudy německo-české rodiny. Zlá doba je ještě horší, když postaví otce proti synům, dceru proti otci a otce proti Vůdci. Že z toho bude hodně nepříjemností, to je nabíledni.
V románu najdete, jak je u mě zvykem, hodně pošty a železnice, hodně Protektorátu (a všech těch nepříjemností), hodně hrdého češství i němectví. Je tam i místo pro lásku i nenávist a pro přátelství na život a na smrt. Ta doba nebyla černobílá, jako staré fotografie. Bylo v ní krásně i zataženo.
Řekl bych, že je to chvílemi napínavé a místy to snad vede i k zamyšlení.
Je na co se těšit!

ČASOPIS

Vlaková pošta – Magazín o ambulantních poštách vlakem letadlem a autobusem (2013-2020)

Celkem 24 čísel odborných článků na téma historie poštovní přepravy.